Akademia Małego Odkrywcy - Moja kolorowa masa plastyczna

Jak co miesiąc, nasze pociechy, miały okazję wziąć udział w naszych SmartLabach! Tym razem, grupa zielona i pomarańczowa, miały za zadanie zrobienie własnej plasteliny. Potrzebne do tego były następujące składniki: mąka ziemniaczana, mydło oraz barwniki. Dzieci, po ubraniu odpowiedniego stroju, zajęły swoje miejsca i wzięły się do pracy! Na początku musiały wlać, za pomocą pipety, odrobinę wybranego przez nich barwnika. Kolejnym krokiem było dodanie mydła – dla naszych szkrabów to bułka z masłem! Ostatni składnik, mąka ziemniaczana, była dodana jako ostatnia. Na koniec dzieci miały za zadanie porządnie wymieszać całą miksturę specjalną łyżką. I tak powstała plastelina własnej roboty, którą to mogły później zabrać ze sobą do domu i ugniatać do woli. :)