Akademia Małego Odkrywcy - Tajemnice ph

W piątek 13 września grupa zielona i pomarańczowa uczestniczyły w warsztatach chemicznych Smart Lab. Temat zajęć brzmiał "Tajemnicze litery ph". Na początku dzieci dla bezpieczeństwa ubrały białe fartuszki i okulary, jak na prawdziwych chemików przystało. Pan, który prowadził z nami zajęcia, przed rozpoczęciem wytłumaczył co będziemy robić i czego używać. Dzieci usiadły w parach. Na początku każdy otrzymał 3 probówki, które napełnił wodą. Do pierwszej dzieci dolały odrobinę kwasu cytrynowego a do drugiej sody oczyszczonej. Do każdej wrzuciły papierek wskaźnikowy. Dzieci mogły zauważyć, jak zmienia się kolor papierka wrzuconego do każdej z probówek i jak zmienia się on po połączeniu dwóch zawartości razem.