Jadłospis

PONIEDZIAŁEK  04.12.2023 

 • Śniadanie:  Płatki 7zbóż na mleku(*płatki żytnie, mleko), pieczywo pszenne z ziarnami, orkiszowe, z masłem(*mąka pszenna,  nasiona sezamu, z mleka), ser topiony z ziołami (*z mleka), szynka babuni(*soja), pomidor, sałata, ogórek, papryka, rzodkiewki, herbata z imbirem i cytryną.
 • Obiad : Zupa ogórkowa z ziemniakami (* seler korzeniowy ), pierogi z twarogiem (*mąka pszenna, jaja, z mleka),  woda z pomarańczą.
 • Podwieczorek: Kolorowe kanapki, jabłko, kakao, (* mleko).

WTOREK 05.12.2023 

 • ŚniadanieKasza manna na mleku(* mleko), pieczywo orkiszowe, pszenne, żytnie, z masłem(*mąka pszenna, z mleka), sałatka z makreli (* ryba, z mleka), polędwica drobiowa(*soja, gorczyca), pomidor, sałata, rzodkiewki, papryka, szczypiorek herbata z cytryną i miodem.
 • Obiad: Zupa kalafiorowa (* z mleka, seler korzeniowy), gulasz wieprzowy(*mąka pszenna,) kasza pęczak, ogórek kiszony ,  woda z cytryną i miętą.
 • Podwieczorek: Galaretka z owocami, mleko. (*mąka pszenna, jajka, mleko)


ŚRODA 06.12.2023 

 • Śniadanie: Płatki żytnie na mleku(* mleko), pieczywo razowe, pszenne z masłem(*mąka pszenna, z mleka), szynka wieprzowa(*soja), ser żółty(*z mleka),pasta jajeczna(*z mleka, gorczyca,  jajka) rzodkiewka, papryka, pomidor, ogórek, herbata z cytryną i miodem.
 • Obiad: Zupa marchewkowa z ziemniakami(*mąka pszenna ,jajko, seler korzeniowy), kotlet mielony drobiowy (*mąka pszenna, jajko,) ziemniaki , surówka z buraków, woda z pomarańczą.
 • Podwieczorek: Jogurt z owocami, marchewka, herbata z cytryną. (*z mleka).

CZWARTEK 07.12.2023 

 • Śniadanie: Płatki jaglane na mleku(*mleko), pieczywo razowe, pszenne z masłem(*mąka pszenna, z mleka), ser żółty (*z mleka), polędwica sopocka(*soja, gorczyca,serek kanapkowy z szynką(*z mleka), pomidor, sałata, ogórek, papryka, herbata z miętą, cytryną  i miodem.
 • Obiad:Zupa szczawiowa z jajkiem   (*z mleka, jajko seler korzeniowy) ,pierś kurczaka zapiekana  z ryżem,  pomidorami i cukinią(* z mleka, seler korzeniowy), woda z pomarańczą.
 • Podwieczorek :Budyń wanilinowy, gruszka, kakao(*mąka pszenna ,mleko)

PIATEK 08.12.2023  

 • Śniadanie :Płatki kukurydziane na mleku(*mąka pszenna, mleko)  ,pieczywo żytnie, razowe, pszenne z masłem (*mąka pszenna, z mleka), ser żółty (*z mleka), polędwica drobiowa, pomidor, rzodkiewka, szczypiorek, ogórek, herbata z miodem i cytryną.
 • Obiad: Zupa żurek z kiełbasą(*mąka pszenna, z mleka, seler korzeniowy), spaghetti  bolognese(*mąka pszenna ,jajko, z mleka) , woda z pomarańczą.
 • Podwieczorek:Ciasto z owocami, jabłka, kakao. (*mąka pszenna, mleko)


   
   

                                                                     Zupy zabielamy zawsze śmietaną i mlekiem.

  Placówka zastrzega sobie prawo do modyfikacji w jadłospisie

   

 • ZAŁĄCZNIK II

  SUBSTANCJE LUB PRODUKTY POWODUJĄCE ALERGIE LUB REAKCJE NIETOLERANCJI

  1. 1. Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe, a także produkty pochodne, z wyjątkiem:
  2. a) syropów glukozowych na bazie pszenicy zawierających dekstrozę (1);
  3. b) maltodekstryn na bazie pszenicy (1);
  4. c) syropów glukozowych na bazie jęczmienia;
  5. d) zbóż wykorzystywanych do produkcji destylatów alkoholowych, w tym alkoholu etylowego pochodzenia rolniczego;
  6. Skorupiaki i produkty pochodne;
  7. Jaja i produkty pochodne;
  8. Ryby i produkty pochodne, z wyjątkiem: a) żelatyny rybnej stosowanej jako nośnik preparatów zawierających witaminy lub karotenoidy; b) żelatyny rybnej lub karuku stosowanych jako środki klarujące do piwa i wina;
  9. 5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne;
  10. 6. Soja i produkty pochodne, z wyjątkiem: a) całkowicie rafinowanego oleju i tłuszczu sojowego (1); b) mieszaniny naturalnych tokoferoli (E306), naturalnego D-alfa-tokoferolu, naturalnego octanu D-alfa-tokoferolu, naturalnego bursztynianu D-alfa-tokoferolu pochodzenia sojowego; c) fitosteroli i estrów fitosteroli otrzymanych z olejów roślinnych pochodzenia sojowego; d) estru stanolu roślinnego produkowanego ze steroli olejów roślinnych pochodzenia sojowego;
  11. Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą), z wyjątkiem: a) serwatki wykorzystywanej do produkcji destylatów alkoholowych, w tym alkoholu etylowego pochodzenia rolniczego, b) laktitolu;
  12. 8. Orzechy, tj. migdały (Amygdalus communis L.), orzechy laskowe (Corylus avellana), orzechy włoskie (Juglans regia), orzechy nerkowca (Anacardium occidentale), orzeszki pekan (Carya illinoinensis (Wangenh.) K. Koch), orzechy brazylijskie (Bertholletia excelsa), pistacje/orzechy pistacjowe (Pistacia vera), orzechy makadamia lub orzechy Queensland (Macadamia ternifolia), a także produkty pochodne z wyjątkiem orzechów wykorzystywanych do produkcji destylatów alkoholowych, w tym alkoholu etylowego pochodzenia rolniczego;
  13. 9. Seler i produkty pochodne;
  14. 10. Gorczyca i produkty pochodne;
  15. 11. Nasiona sezamu i produkty pochodne;
  16. Dwutlenek siarki i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/litr w przeliczeniu na całkowitą zawartość SO2 dla produktów w postaci gotowej bezpośrednio do spożycia lub w postaci przygotowanej do spożycia zgodnie z instrukcjami wytwórców;
  17. 13. Łubin i produkty pochodne;
  18. 14. Mięczaki i produkty pochodne. 22.11.2011 Dziennik Urz PL ędowy Unii Europejskiej L 304/43

  ( 1) Oraz produkty pochodne, o ile obróbka, jakiej je poddano, najprawdopodobniej nie wpływa na zwiększenie alergenności, ocenionej przez właściwy organ w odniesieniu do produktu, z którego powstały.

   

  Gramatura  posiłków :

  Przedszkole                                              

  Zupa   -  300-350 ml                                       

  Skrobia  -  150 gr.                                      

  Mięso/ryby   -  od  80 do 120 gr.             

  Surówki- 120g