Jadłospis

PONIEDZIAŁEK 31.01.2022 

 • Śniadanie:  Płatki żytnie na mleku (*1,7) , pieczywo żytnie, razowe z masłem (*1,6,11), serek kanapkowy z ziołami(*7) , kiełbasa krakowska (*10), sałata, pomidor, rzodkiewki, herbata owocowa.
 • Obiad: Zupa wiejska z ziemniakami (*1,6,9),  ryż zapiekany z jabłkami (*1,3,7), woda z cytryną i miętą.
 • Podwieczorek:  Kisiel owocowy, banan, herbata z cytryną(*1,8,11)

WTOREK 01.02.2022

 • Śniadanie:  Płatki kukurydziane  na mleku(*1,7) , pieczywo żytnie, orkiszowe z masłem (*1,6,11), twarożek ze szczypiorkiem(*7), szynka drobiowa(*6,10), rzodkiewka, pomidor, ogórek, herbata z cytryną i imbirem.
 • Obiad: Zupa barszcz czerwony z ziemniakami(*1,9)   schabowy duszony w sosie własnym(*1),kasza gryczana , surówka z kapusty pekińskiej  ,woda z cytryną.
 • Podwieczorek: Babka cytrynowa , jabłko, mleko. (*7)

ŚRODA 02.02.2022

 • Śniadanie: Płatki zbożowe na mleku(*1,7)  ,pieczywo razowe, żytnie, orkiszowe z masłem (*1,6,11), ser żółty (*7) , polędwica sopocka(*10), pomidor, rzodkiewka, szczypiorek, herbata z cytryną i miętą.
 • Obiad: Zupa pieczarkowa z makaronem (*1,3,7,9), pieczone udko z kurczaka, ziemniaki ,surówka z białej kapusty, woda z cytryną i imbirem., woda z pomarańczą.
 • Podwieczorek: Ciasteczka maślane, herbatka miętowa (*7)

CZWARTEK 03.02.2022

 • Śniadanie:  Zupa mleczna(*1,7) , pieczywo razowe ze słonecznikiem, pszenne, orkiszowe z masłem (*1,6,11), polędwica sopocka (*6,10), serek z szynką (*7)  , herbata miętowa .
 • Obiad:Zupa brokułowa(*1,7,9), spaghetti bolognese (*1,3,7)woda z cytryną.
 • Podwieczorek :Budyń wanilinowy, jabłko, herbata (*7)

PIATEK 04.02.2022 

 • Śniadanie:  Parówki na gorąco(*9,10), pieczywo pszenne, razowe, żytnie z masłem (*1,6,11), serek kanapkowy z ziołami (*7,9), pomidor, ogórek, rzodkiewki, kakao. (*7)
 • Obiad: Zupa krupnik ryżowy z ziemniakami i świeżą pietruszką(*1,7,9), filet z miruny, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty, woda z cytryną i miętą.
 • Podwieczorek: Kolorowe kanapki z sałatą , wędliną i serem.(*1,7), herbata owocowa.(*7)

                                                                                                                    Placówka zastrzega sobie prawo do modyfikacji w jadłospisie
 • ZAŁĄCZNIK II

  SUBSTANCJE LUB PRODUKTY POWODUJĄCE ALERGIE LUB REAKCJE NIETOLERANCJI

  1. 1. Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe, a także produkty pochodne, z wyjątkiem:
  2. a) syropów glukozowych na bazie pszenicy zawierających dekstrozę (1);
  3. b) maltodekstryn na bazie pszenicy (1);
  4. c) syropów glukozowych na bazie jęczmienia;
  5. d) zbóż wykorzystywanych do produkcji destylatów alkoholowych, w tym alkoholu etylowego pochodzenia rolniczego;
  6. Skorupiaki i produkty pochodne;
  7. Jaja i produkty pochodne;
  8. Ryby i produkty pochodne, z wyjątkiem: a) żelatyny rybnej stosowanej jako nośnik preparatów zawierających witaminy lub karotenoidy; b) żelatyny rybnej lub karuku stosowanych jako środki klarujące do piwa i wina;
  9. 5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne;
  10. 6. Soja i produkty pochodne, z wyjątkiem: a) całkowicie rafinowanego oleju i tłuszczu sojowego (1); b) mieszaniny naturalnych tokoferoli (E306), naturalnego D-alfa-tokoferolu, naturalnego octanu D-alfa-tokoferolu, naturalnego bursztynianu D-alfa-tokoferolu pochodzenia sojowego; c) fitosteroli i estrów fitosteroli otrzymanych z olejów roślinnych pochodzenia sojowego; d) estru stanolu roślinnego produkowanego ze steroli olejów roślinnych pochodzenia sojowego;
  11. Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą), z wyjątkiem: a) serwatki wykorzystywanej do produkcji destylatów alkoholowych, w tym alkoholu etylowego pochodzenia rolniczego, b) laktitolu;
  12. 8. Orzechy, tj. migdały (Amygdalus communis L.), orzechy laskowe (Corylus avellana), orzechy włoskie (Juglans regia), orzechy nerkowca (Anacardium occidentale), orzeszki pekan (Carya illinoinensis (Wangenh.) K. Koch), orzechy brazylijskie (Bertholletia excelsa), pistacje/orzechy pistacjowe (Pistacia vera), orzechy makadamia lub orzechy Queensland (Macadamia ternifolia), a także produkty pochodne z wyjątkiem orzechów wykorzystywanych do produkcji destylatów alkoholowych, w tym alkoholu etylowego pochodzenia rolniczego;
  13. 9. Seler i produkty pochodne;
  14. 10. Gorczyca i produkty pochodne;
  15. 11. Nasiona sezamu i produkty pochodne;
  16. Dwutlenek siarki i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/litr w przeliczeniu na całkowitą zawartość SO2 dla produktów w postaci gotowej bezpośrednio do spożycia lub w postaci przygotowanej do spożycia zgodnie z instrukcjami wytwórców;
  17. 13. Łubin i produkty pochodne;
  18. 14. Mięczaki i produkty pochodne. 22.11.2011 Dziennik Urz PL ędowy Unii Europejskiej L 304/43

  ( 1) Oraz produkty pochodne, o ile obróbka, jakiej je poddano, najprawdopodobniej nie wpływa na zwiększenie alergenności, ocenionej przez właściwy organ w odniesieniu do produktu, z którego powstały.

   

  Gramatura  posiłków :

  Przedszkole                                              

  Zupa   -  350 ml                                       

  Skrobia  -  150 gr.                                      

  Mięso/ryby   -  od  80 do 100 gr.             

  Surówki- 100g