Witamy

Dlaczego przedszkole Mądry Maluch?

1. Dogodne godziny otwarcia.

Zapraszamy wszystkie przedszkolaki od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 - 17.30

2. Niewielkie grupy max po 20 dzieci.

3. W każdej grupie dzieci z tego samego rocznika (nie mieszamy dzieci z różnych roczników w tej samej grupie)

4. Jedyne przedszkole w Rumi z całodziennym monitoringiem.

Jako jedyne przedszkole w Rumi, posiadamy całodzienny monitoring wszystkich pomieszczeń, w których przebywają dzieci, jak też placu zabaw.

5. Autorskie zajęcia j.angielskiego i drugiego języka

Codziennie zajęcia języka angielskiego w oparciu o autorski program dostosowany do możliwości konkretnej grupy dzieci - wszystkie potrzebne materiały opracowujemy we własnym zakresie, nie ma potrzeby zakupu drogich podręczników językowych.  W grupie sześciolatków dzieci mają możliwość dodatkowo poznać podstawy drugiego języka.

6. Własna kuchnia

Nasza kuchnia to nasza wizytówka – na miejscu przygotowujemy wszystkie posiłki. Serwowane dania są przygotowywane zgodnie z  najnowszymi wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży. Aktualny jadłospis jest publikowany na naszej stronie www. Jesteśmy pod stałym nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wejherowie.

7. Bardzo bogata oferta zajęć wspomagających rozwój dziecka

Przedszkole to nie tylko opieka i zabawki. Staramy się aby zapewnić naszym przedszkolakom wszechstronny rozwój. Oprócz zajęć zawartych w podstawie programowej – zajęcia ruchowe, plastyczne, muzyczne, ćwiczenia logopedyczne - oferujemy w ramach czesnego bogaty blok zajęć dodatkowych. Każdego tygodnia dzieci wzbogacają swoją wiedzę uczestnicząc w Klubie Małego Przyrodnika, Akademii Małego Odkrywcy, Zajęciach artystycznych z elementami sensoplaplastyki, zajęciach poświęconych radzeniu sobie z emocjami „ Z emocjami za pan brat”, Matematyce Mądrego Malucha, English is fun, Rytmice, oraz Małej Orkiestrze. Jesteśmy przedszkolem bez telewizora. Raz w tygodniu proponujemy Kino Mądrego Malucha, gdzie prezentujemy bajki  o  charakterze edukacyjnym - mądre i poznawcze. Dzięki naszym działaniom edukacyjnym - jako jedyne przedszkole w powiecie otrzymaliśmy przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tytuł "Przedszkole Odkrywców Talentów"

8. Doświadczona i wykwalifikowana kadra

Wszyscy nasi nauczyciel, oprócz wymaganych kwalifikacji, są pasjonatami zaangażowanymi w swoją pracę, posiadającymi dodatkowe umiejętności pozwalające im na prowadzenie wielu zajęć autorskich.

9. Przedszkole przyjazne alergikom

Przedszkole przyjazne alergikom - w skali kraju coraz więcej problemów zaczynają stwarzać alergie i coraz więcej pojawia się w związku z tym zapytań o przedszkole dla alergików. Statystycznie, co trzecie dziecko jest na coś uczulone. Nasze przedszkole zostało tak zaprojektowane, by do minimum zmniejszyć kontakt przedszkolaków z alergenami wziewnymi i kontaktowymi:

  • korytarze , toalety , jadalnia i szatnia zostały wykończone płytkami ceramicznymi a w salach zajęć położono wykładziny PCW firmy Tarkett. W obiekcie nie ma dywanów, chodników ani wykładzin dywanowych, ze względu na gromadzenie się w nich ogromnych ilości roztoczy
  • toalety są bardzo dobrze wentylowane za pomocą wentylacji mechanicznej, dzięki czemu poziom wilgotności pomieszczeń ograniczony jest do minimum;
  • w trosce o jakość powietrza zastosowano ogrzewanie podłogowe
  • zamiast zasłon i firanek w oknach zawieszono rolety
  • alergie pokarmowe - na życzenie Rodzica, możliwe jest przygotowanie posiłków dla dzieci wymagających indywidualnego żywienia wg zaleceń lekarza alergologa i dietetyka.

10. Uczymy empirycznie oraz wykorzystując technologie informacyjne

Jako jedno z niewielu przedszkoli w powiecie i jedyne w Rumi, wykorzystujemy do codziennych zajęć nowoczesną tablicę multimedialną. Dzięki niej możemy prowadzić interaktywne zajęcia, korzystając z najnowszych technologii przekazu i bogatych zasobów Internetu. Nasze przedszkolaki mają również możliwość uprawiania własnego ogródka, dzięki czemu empirycznie mogą poznawać świat przyrody i rządzących nią praw. Mamy własne zioła, pomidory, truskawki, owoce i przez cały rok piękne kwiaty.